сорт

Оценка адаптивных особенностей новых сортов гороха

Приведены результаты анализа сортов гороха (Pisum sativum L.) отечественной и зарубежной селекции по содержанию белка, массы 1000 семян и урожайности. Исследованы закономерности изменения этих показателей в зависимости от условий окружающей среды. Выделены сорта с высокими показателями адаптивности – перспективные для селекционного и практического использования.
Рубрика: 

Оцінка адаптивних особливостей нових сортів гороху

Наведено результати аналізу сортів гороху (Pisum sativum L.) вітчизняної та іноземної селекції за вмістом білку, масою 1000 насінин та врожайністю. Досліджено закономірності зміни цих показників залежно від умов навколишнього середовища. Виділено сорти з високими показниками адаптивності перспективні для селекційного та практичного використання.
Рубрика: 

Сравнительная оценка сортов кориандра посевного в условиях Лесостепи Украины

Изложены теоретические и практические итоги исследования по изучению сортов кориандра посевного. Установлено, что в среднем за годы исследований больший результат отмечен у сортов Янтарь и Оксанит, где отмечен существенный прирост к контролю – 0,6 и 0,8 т/га, низкую урожайность получено при выращивании сорта Ранний – 2,7 т/га.

ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА СОРТІВ КОРІАНДРУ ПОСІВНОГО В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Наведено результати дослідження з вивчення урожайності сортів коріандру посівного за вирощування у відкритому ґрунті в умовах Лісостепу України. Встановлено вплив сорту на проходження фенологічних фаз росту і розвитку, біометричні показники рослин та їх урожайність.

РОЛЬ І ЗНАЧЕННЯ СОРТУ У ФОРМУВАННІ УРОЖАЮ КАРТОПЛІ РАННЬОСТИГЛОЇ В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

У статті наведено результати досліджень з вивчення сортів картоплі ранньостиглої в умовах Правобережного Лісостепу України. Встановлено взаємозв’язок між особливостями проходження рослинами фенологічних фаз росту і розвитку, біометричними показниками та врожайністю картоплі залежно від сорту.

Рост и развитие сортов различных сортов пшеницы озимой при выращивании их после сидерального пара в южной части Правобережной Лесостепи

Приведены результаты трехлетних исследований изучение роста и развития различных сортов пшеницы озимой при выращивании их после сидерального пара в условиях южной части Правобережной Лесостепи.

РІСТ І РОЗВИТОК РІЗНИХ СОРТІВ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ ПРИ ВИРОЩУВАННІ ЇХ ПІСЛЯ СИДЕРАЛЬНОГО ПАРУ В ПІВДЕННІЙ ЧАСТИНІ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

Наведено результати трирічних досліджень вивчення росту і розвитку різних сортів пшениці озимої при вирощуванні їх після сидерального пару в умовах південної частини Правобережного Лісостепу.
Рубрика: 

УСТОЙЧИВОСТЬ ПШЕНИЦЫ ОЗИМОЙ К ПОРАЖЕНИЮ СЕПТОРИОЗОМ В ЗАВИСИМОСТИ ОТ СОРТА

Приведены результаты изучения поражения озимой пшеницы септориозом в зависимости от сорта. Установлено, что высокая распространенность и степень поражения пшеницы данной болезнью отмечается в фазе выхода растений в трубку. В условиях благоприятных для развития возбудителя септориоза меньшую степень поражения имеют сорта Пивная, Шестопаловка, Диканька, Василиса и Тронка.

СТІЙКІСТЬ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ ДО УРАЖЕННЯ СЕПТОРІОЗОМ ЗАЛЕЖНО ВІД СОРТУ

Наведено результати вивчення ураження пшениці озимої залежно від сорту. Встановлено, що найвища розповсюдженість та ступінь ураження рослин пшениці септоріозом становить у фазі виходу рослин у трубку. В умовах сприятливих для розвитку збудника септоріозу менший ступінь ураження мають сорти Пивна, Шестопалівка, Диканька, Василина і Тронка.
Рубрика: